Zadruga 'Vridne ruke žena Cetinskog kraja' nastavlja sa organizacijom zanimljivih manifestacija. U sklopu blagdana Velike Gospe od 13. do 15. kolovoza kod spomenika fra Pavlu Vučkoviću odražat će 'Sajam dote i radova vridnih ruku žena Cetinskog kraja'.
Pored promotivne i prodajne komponente sajam će imati i edukativni karakter. Tako će se na sajmu prezentirati izrada dote – vezenje, kukičanje, spremanje, šivanje narodnih nošnji, šivanje etno torbi, i tkanje. Posebno će se prezentirati dota za prvu bračnu noć.
Cilj sajma je na jednom mjestu okupiti sve proizvođače etno predmeta - rukotvorina, kod mladih parova popularizirati upotrebu autohtonih proizvoda i rukotvorina te pokazati vrijednost, funkcionalnost i ljepotu proizišlu iz baštine Cetinskog kraja. Organizatorice sajma ističu kako im je želja animirati što više žena iz Sinja i cijeloga Cetinskog kraja da se bave izradom autohtonih proizvoda, a Zadruga će ih pokušati približiti ciljanom tržištu.
U sklopu sajma održat će se i ocjenjivanje najljepše dote te nagradna igra sa zanimljivim prigodnim poklonima. Postavljanje izložbenog prostora bit će sutra od 10 do 12 sati.
Autor: Marija Maroš
Ganga je po sadržaju i formi glazbena pojava koja je najvećim dijelom nastala tako što je pojednostavljenom obliku ojkanja (putničkog pjevanja, treskanja) inkorporiran zvuk oponašanja gusala, ili pak jednostavno pridodana dionica oponašanja zvuka gusala. - dr. Nikola Buble
Ganga je upisana 31. listopada 2009 u Registar nematerijalne kulturne baštine (NN/408/10). A u registar svjetske nematerijalne kulturne baštine kojem je potreban hitna zaštita od 2010. godine (5. sjednica međunarodnih valdinih odbora u Nairobiju od 15.11.do 19.11.2010. godine
Sajam dote i radova vridnih ruku žena Cetinskog kraja
Rubrika: